Cep Uygulamalar

Yasin-i Şerif (İnternetsiz) Full Apk indir

Kategori : Android Eğitim Uygulamaları - Yazar : - Tarih : 26 Şubat 2014 - Okunma Sayısı : 2.539

   

Yasin-i-Serif-internetsiz

Yasin-i Şerif (İnternetsiz) Full Apk indir

Yasin Süresi Sesli, Orijinal Arapça ile Türkçe Mealli Okuyan: Mishary Al Afasy – Türkçe Meal: Süleyman ATEŞ

Mekke devrinin ortalarında inmiş olup 83 âyettir. İsmini Kur’ân-ı Kerimin en kısa âyeti olan ilk kez âyetinden eldeetmiştir. Sûre, Kur’ân’ın dört temel maksatından üçü olan tevhid, âhiret ile risaleti detaylı denecek derecede ele alır. Şöyle ki: 1.Allah Teâlanın gökyüzünde tezahür eden kudreti, güneş ile ayın hikmetleri, gece ile gündüzün oluşumu, bitkiler ile hayvanlar âleminde, insanın yaratılışında tezahür eden deliller hatırlatılarak tüm bunların tek olan ulu Yaratıcıyı gösterdiği zihinlere yerleştirilir. 2.Ölmüş yeryüzünün hep yıl bahar mevsiminde diriltilmesi, insanın bir damla sudan yaratılması, ölülerin diriltilmesinin delili şeklinde anlatılır. 3.İnsanlık tarihinde risaletin öteden beri var olup Hz. Muhammed (a.s.) beraberinde sürek ettiği, nitelik şeklinde beşerden diğer bir şey olamayan elçilerin yalnızca ilahî bildirimi bildiri beraberinde vazifeli oldukları, onların bu ağır vazifeden ötürü insanlardan hiçbir bedel beklemedikleri bildirilir. Sûre bu gerçekleri fazlasıyla özlü, etkin ile düşündürücü bir üslupla anlatır. Hz. Peygamber (a.s.): “Yâsîn Kur’ân’ın kalbidir” buyurmuştur. açıkçası bu sûre, kirlenen ruhlara ile canlara, temizlenmiş kanla sürekli şeklinde yaşam bahşeden, çarpıp duran manevî bir yürek durumundadır. Hz. Peygamber: “Ölmek amacıyla olanların beraberinde Yasin sûresini okuyunuz” buyurmakla, onun ölümcül vaziyette olanlara dahi hayatiyet vereceğini bildirmiştir. açıkçası âhirete gerçek yolculuğun nihayetinde bu gerçek dersini dinlemek pek önemlidir. bir takım alimler ise ölülerin dahi ondan faydalanacaklarını, kabrin başında okunmasının hadiste yeri olduğunu kabul etmişlerdir.

Yasin-i-Serif-internetsiz1 Yasin-i-Serif-internetsiz2 Yasin-i-Serif-internetsiz3

Şifre: 123 Giriniz.


Uygulama Nasıl Kurulur
1.Adım : İndirdiğiniz .apk uzantılı dosyayı SD Kart okuyucu veya usb bağlantısı ile cihazınıza gönderin.
Not: Eğer uygulamada obb dosyası var ise kuruluma başlamadan önce obb dosyasını "android/obb" klasörüne attıktan sonra 2. Adıma geçiniz.
2.Adım : Cihazınıza yüklediğiniz .apk uzantılı dosyayı bulup Uygulama yöneticileri veya apk manager gibi uygulamalar ile kurulum yapabilirsiniz.
3.Adım : Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı çalıştırabilirsiniz.


Etiketler : , , , , , ,
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Facebook’ta Beğen Sende Katkıda Bulun.

Sitemiz Hakkında

Sitemizde bulunan uygulamalar kendi sunucularımızdadır.


Google Play ve diğer yan sitelere link verilmemektedir.


Kullanıcılarımızın bilgisine.


Google+


Valid XHTML 1.0 TransitionalHaftanın Android Oyun Videosu

Sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. İçerik olarak yanlışlık olduğunu düşündüğünüz uygulama varsa deismail@hotmail.com adresine mail atınız 7 (yedi) gün içerisinde değerlendirilecektir.

cep uygulama iyi100 Toplist Siteniz - Siteni Ekle iyi100 Toplist Siteniz - Siteni Ekle